KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 16034173

nr 1603 4173

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Blyerts, Utsikt mot Gamla stan från Riddarholmen. Signerad. Bildmått: 18x19 cm, yttermått inklusive ram: 32x32 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 mars 2024
kl 18:08:12

1/3 12:59:09 1      Vinnande bud

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén